Bez nadsázky se dá říct, že jsme vinařství bílých vín. Skutečnost, kterou odvozujeme z podstaty přirozených půdních a klimatických podmínek Mikulovské vinařské podoblasti, která má jedinečné předpoklady právě k pěstování bílých odrůd. Zároveň klademe důraz na místní tradice a historii a stejně tak i zkušenost vinařských předchůdců, kteří se věnovali typickým a věky ověřeným odrůdám a vínům, které na místních vinicích i dnes dosahují těch nejvyšších možných kvalit a charakterů.

Mezi naše nosné odrůdy a zároveň vlajkové lodě vinařství patří Ryzlink vlašský, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a stále víc populární a žádaná Pálava. Z modrých odrůd jsou to pak Rulandské modré a Frankovka, ze kterých vyrábíme i růžová vína. Všechna vína se snažíme zpracovávat a vyrábět s maximální šetrností a minimem veškerých zásahů jak ve vinici tak víně samotném. Našim cílem je vyrábět autentická vína, která mají jasný, přirozený a jedinečný projev a senzorickou charakteristiku vinic, ze kterých vzešla.

Při práci ve vinicích a následně s vínem jsme na základě zděděných i vlastních zkušeností zjistili, že jednotlivé vinice a dokonce i části vinic produkují hrozny a vína rozdílné jakosti a charakteru. Prostě, že v jednotlivých polohách a „mini parcelách“ se některým odrůdám a vínům daří lépe, anebo že poskytují jiný nebo zvláštní a unikátní charakter.

Po dlouhém pozorování, zkoušení a ochutnávání se nám podařilo vyselektovat a označit ty vinice a jejich části, kde úroda dosahuje té nejvyšší jakosti a zároveň unikátního charakteru a typicity Dunajovských kopců a Pálavy. Tato vína jsme pak z podstaty rodinného vinařství nazvali Baláž.

Řada Klasik – klasická vína vinařství, která tvoří až 70% celkové produkce.

Jde o suchá, polosuchá i polosladká lehká až středně plná vína s výraznou, převážně ovocnou aromatikou, lehkou mineralitou a příjemnou neagresivní kyselinou a svěží ovocnou dochutí. Vína, která se hodí k okamžité konzumaci nebo k ležení do 2-3 let po nalahvování.

Řada Baláž – rodinné vinařství a proto i vrcholová řada vín, které nese jméno naší rodiny

Primárně suchá, středně plná až mohutná a tělnatá vína s výrazným odrůdovým charakterem, plnějším a výraznějším patrem, s dobře vyváženým poměrem cukru a kyseliny a dlouhou dochutí. Vína, která mají díky své plnosti a komplexnosti velký potenciál k archivaci a dalšímu zrání.

Řada Tannowitz - s odkazem a úctou k tradici, historii, původu vína a našeho vinařství

Nejvyšší řada vín vinařství Baláž. Jen suchá vína z nejlepších vinic a jejich parcel, kde dochází k výrazné redukci výnosu a zároveň selekci hroznu před vlastním zpracováním a vinofikací. Vína jsou vystavena jen minimálním technologickým zásahům a jsou lahvována a na trh uvedena bez filtrace a čeření. Vína se vyrábí jen v nejlepších a nejpříhodnějších ročnících a tvoří jen nepatrné procento celé produkce vinařství. Velká, mohutná a opulentní vína s výrazným terroir charakterem a velkým potenciálem k archivaci.